Kuchyň-domov

Victorinox

Švýcarská společnost Victorinox je největším výrobcem nožů v Evropě. V Ibachu se každý den vyrobí až 34 000 „švýcarských důstojnických nožů“, 38 000 jiných kusů kapesního náčiní a také 30 000 nožů do domácností či pro výkon nejrůznějších povolání. Victorinox však nejsou jen kapesní nože. Pyšnit se může vysokou kvalitou cestovních zavazadel, kuchyňských nožů či parfémů. Ve svém odvětví má Victorinox, díky švýcarské preciznosti a kvalitě, výsostní postavení.

Wüsthof

Jedna z největších nožířských firem na světě Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen vyrábějící bezkonkurenční kuchyňské nože byla založena roku 1814 a do dnešní doby stojí ve vedení firmy členové rodiny Wüsthof. Absolutní špička mezi kovanými kuchyňskými noži pro amatérské i profesionální kuchaře. Velká nabídka příslušenství, bloky na nože, brousky, ocílky, brusné kameny a mnoho dalšího.

Böker

Společnost Böker z německého Solingenu je známa po celém světě jako výrobce a dodavatel široké škály nožů, čepelí a rukojetí. Její začátky sahají až do roku 1869. Je největším výrobcem sportovních i taktických nožů a sběratelských nožů v Evropě. Nejvyhledávanější je pro svoji produkci nožů s pevnou čepelí pro lovecké, sportovní, vojenské i hobby využití. V nabídce nechybí ani kuchyňské nože.

Guzzini

Elegance a životní styl, ladnost nejen v servírování a skladování široké škály potravin. Italská firma Guzzini má bezmála stoletou tradici a patří mezi věhlasné designérské špičky. Její výrobky vynikají praktičností i krásou v 85 zemích po celém světě. Společnost se specializuje na nové plastové materiály, kombinaci moderního akrylátu s klasickým sklem, porcelánem, ocelí, dřevem aj. Svůj domov si tak můžete zútulnit lahvemi na vodu, elegantními hrníčky, džbány či karafami. Mezi oblíbené patří také french press a jiné doplňky pro kvalitní kávu.

Weis

Německá společnost Karl Weis u. Cie. GmbH byla založena už v roce 1903. Weis vyrábí vysoce kvalitní nerezové kuchyňské potřeby pro profesionály i hobby kuchaře. Nechybí struhadla, tácy a mísy, vše pro přípravu a servírování kávy i čaje, potřeby na přípravu masa, dózy na potraviny a další.

TB France

Velký výběr nožů profesionální kvality: kuchyňské nože, stolní nože, sběratelské a prestižní nože, keramické nože, vysoce kvalitní ocelové nože, sady příborů a další náčiní. Francouzký výrobce nožů se stal lídrem především díky tomu, že nabízí velmi kvalitní profesionální nože v kombinaci s inovativními technologiemi.

Cole & Mason

Cole&Mason navrhuje a vyvíjí kuchyňské pomocníky ze svého sídla v Anglii přes 60 let. Inovace a design na vysoké úrovni jsou v srdci společnosti od roku 1919, kdy firma uvedla na trh první akrylový mlýnek. Cole&Mason nabízí výrobky pro každou práci v kuchyni, od vaření až po servírování a konzumaci – profesionálně zpracované mlýnky na koření, mlýnky na sůl i pepř, hmoždíře i samozavlažovací květináče na bylinky.

Bialetti

Společnost Bialetti symbolizuje od roku 1950 malý muž s knírkem, který se stal ikonou této značky. Italská firma se specializuje na výrobu perfektních moka kávovarů pro čerstvou a voňavou kávu a její produkty jsou pro svoji kvalitu vyhledávány po celém světě. Dnes značka Bialetti nabízí kávovary hliníkové i nerezové, nechybí ani další potřebná příslušenství.

Continenta

Mladá a moderní německá značka funguje od roku 1977. Continenta vyrábí ve spolupráci s renomovanými designéry kvalitní kuchyňské doplňky. Využívá především tvrdých dřev, keramiky a nerezové oceli.  V nabídce tak můžete najít velké množství kuchyňských krájecích desek, podnosů, misky na ovoce i zeleninu, bloky na nože a další produkty, které zmodernizují každý domov.

Risoli

Italská společnost Risoli funguje od roku 1965 a specializuje se na výrobu těch nejkvalitnějších pánví. Veškeré produkty jsou vyrobeny výhradně technologií litého hliníku s nepřilnavostí, kterou zaručují kvalitní normované povrchy Teflon Classic, Teflon Select, Teflon Platinum a TITANIUM. Grilovací pánve, pánve na palačinky nebo wok pánve jsou jen malým výčtem ze širokého sortimentu. V nabídce firmy jsou neméně kvalitní hrnce, poklice a další pomocníci do kuchyně.

Silampos

Portugalský výrobce vysoce kvalitního nádobí z nerezové oceli. Společnost byla založena v roce 1951. Použité materiály a technologie zpracování dodávají výrobkům takovou kvalitu, že Silampos poskytuje doživotní záruku na materiálové a výrobní vady. Vybírat můžete mezi nerezovými pánvemi, hrnci nebo designově dokonalými konvicemi na vodu.

Artelegno

Společnost Artelegno byla založena v roce 1960 v Premaně, malé horské vesnici ležící v Lombardii nedaleko jezera Como a je hluboce zakořeněna v kultuře řemeslné výroby. Firma se zabývá výrobou italských designových a praktickým produktů pro kuchyň a domov.

BLIM+

Italská značka Blim Plus přináší nový svěží vítr do každé kuchyně. Dokonale promyšlená funkčnost, moderní jednoduchý design a respekt k životnímu prostředí, to jsou základní hodnoty, se kterým jsou produkty vyráběny. Užiteční pomocníci skvěle fungují, a navíc hrají zajímavými, snadno kombinovatelnými barvami. Sestavte si kompletní praktickou sadu v odstínech podle vlastního výběru.  

Guardini

Italská značka Guardini se zrodila z velké vášně pro pečení a z touhy vytvořit produkty přesně šité na míru potřebám jejich uživatelů. Elegantní a stylové formy, ve kterých se spojuje tradice s inovací a lehkost se špičkovou kvalitou, změnily svět pečení. Špičkový nepřilnavý povrch a tenké stěny zajistí dokonalý výsledek. Koláče, bábovky, pizza, lasagne, muffiny. Stačí si jen vybrat tvar.

La Porcellana Bianca

Od roku 1979 přináší La Porcellana Bianca vytříbený venkovský styl, toskánské tradice a oslavuje celoitalskou pohostinnost, která se skládá z přístupu k dobrému jídlu a prožívání každého okamžiku. La Porcellana Bianca je čistá a nadčasová, Firma se zabývá výrobou porcelánového nádobí a dalších kuchyňských doplňků.

Pintinox

Nejen pro profesionály v gastronomii v Itálii vyvinuli jedinečné řady příborů s rafinovaným a moderním designem, které nesou lesklý, saténový nebo vintage vzhled a jsou k dispozici v nejexkluzivnějších variantách: zlaté, bronzové, titanové nebo totálně černé. Firma vyrábí i další příslušenství do kuchyně.

Alpen

Společnost sídlí v Premaně, malé vesnici v horách Lombardie, která je světově proslulá svou stoletou, vysoce kvalitní výrobou nůžek a čepelí. Tato výrobní tradice pokračuje i v dnešní době díky zkušenostem a know-how, které se nashromáždily a předávaly, a to prostřednictvím několika generací zručných řemeslníků.

Bormioli

Bormioli Rocco je předním italským výrobcem skla a velkým světovým hráčem se třemi výrobními závody, dvěma dekoračními závody, vlajkovými prodejnami a pěti dceřinými společnostmi. Nádobí Bormioli nabízí širokou škálu výrobků, které obohatí váš zážitek z vaření a obléknou váš stůl do tepla italského života.

Farfalli

Farfalli založil v červnu 1950 Marino Farfalli, který předtím pracoval ve velkém nožířství. Farfalli nyní vyváží svou širokou škálu produktů do celého světa - od reklamních předmětů po profesionální vývrtky, od profesionálních sommelierských nástrojů po vzácné dárkové a sbírkové předměty.