Kariéra/historie

Rádi vás přivítáme v týmu profesionálů firmy Rösler Praha, spol. s r.o. Patříme mezi úspěšné firmy s bohatou historií. Za každým úspěchem však stojí konkrétní lidé a Vy můžete být jedním z nich. Zabýváme se prodejem (B2B, B2C) nožů, kuchyňských potřeb, dárkového zboží, grilů a potřeb na zahradu i cestování.

30+

zaměstnanců

1000+

obchodních partnerů

1794

rok vzniku firmy

Proč se k nám přidat?

Rodinná atmosféra

Korporátní chování u nás nečekejte. Jsme malou firmou, kde se všichni známe. Vzájemně si pomáháme, zajdeme spolu na oběd a občas i na něco ostřejšího či sladkého.

Práce z domu

Občasný home office u vybraných pozic není problém. Důležitá je odvedená práce, která za vámi zůstane.

Kreativita

Dostanete volné ruce realizovat každý Váš dobrý nápad. Nesvazují nás žádné těžkopádné firemní procesy a předpisy.

Bonusy

Získáte slevy na firemní výrobky/služby, stravenkový paušál, 5 týdnů dovolené a vzdělávací kurzy či školení, masáže …

Aktuálně nabízené pozice

Neustále hledáme talentované lidi, kteří by nás posunuli zase o kousek dál. Jste profesionálem ve svém oboru? Rádi byste u nás pracovali a máte co nabídnout? Nevybrali jste si z nabízených otevřených pozic? To vůbec nevadí. Pošlete nám i přesto Váš životopis s motivačním dopisem na e-mail: iveta.lancova@rosler.cz. Zhodnotíme Vaše dosavadní zkušenosti a ozveme se, zda můžete být platným členem našeho týmu. Těšíme se na Vás.


Zakládáme si na historii
a dobrém jménu

1794 – Ignaz Rösler zakládá v Mikulášovicích (Nixdorfu) v severních Čechách nožířský závod a startuje tak dlouhou historii firmy Rösler.

1811 – Firma má 120 zaměstnanců a stává se největším ocelářským závodem monarchie.

1815 – Společnost se stěhuje z malé české provincie do říšského hlavního města Vídně.

1821 – Firmu přebírá Joseph Rösler a z otevřené pobočky vzniká obchodní dům. Nový majitel rozšiřuje aktivity – vedle prodeje vlastního zboží začíná provozovat velkoobchod s ocelovým, dřevěným, porcelánovým a keramickým zbožím z Anglie, Německa a Francie.

1889 – Vídeňská společnost je prodána a od této doby je nástupce Ignaze Röslera nezávislý na české továrně.

1908 – Firma Rösler přechází do rukou Karla Brucknera (součást rodiny Rösler) a Stefana Deckera. O třicet let později společnost přebírá generální zastoupení známého solingenského nožířského závodu E. Wüsthof – Dreizackwerk.

1941 – Po úmrtí obou společníků nastupuje v osobě Dipl. Ing. Friedricha Brucknera ke slovu mladá generace. Obchod počátkem 50. let získává generální zastoupení řady zahraničních společností v čele s firmou Victorinox.

1961 – Ve svých teprve 18 letech přebírá vedení společnosti Gerhard Bruckner (do roku 2023 jeden z vlastníků firmy). Podnik přebírá řady nových generálních zastoupení předních evropských značek, zároveň se stává specialistou na import z dálného východu s vlastními značkami Rex a Royal. Postupně se také mění struktura sortimentu – z výrobně orientovaného velkoobchodu specializovaného na ocelové zboží se stává velkoobchod s domácími, kuchyňskými přístroji a dárkovým zbožím.

1977 – Společnost se rozhodla rozšířit svůj sortiment o zahradnické a kempingové produkty a přebírá Weber Grillern a Giostyle.

1991 – Zpátky do České republiky – po politických změnách ve východní Evropě na konci 80. let společnost expanduje na řadu nových trhů. Mezi nimi je i Česká republika, kde vznikla pobočka jako RÖSLER Praha, spol. s r.o. Postupně získává výhradní zastoupení významných výrobců (Victorinox, Wüsthof, Gio Style, Sveico, Silampos a řady dalších).  Sortimentem cílí zejména na dárkové předměty, nožířské produkty, domácí a kuchyňské potřeby a potřeby pro grilování.

1998 – Do čela RÖSLER Praha usedá nový ředitel i společník Karel Gavlas, který vede firmu do současnosti. Díky prodeji mateřské firmy Rösler Wien se česká firma osamostatňuje. Rozšiřuje svůj okruh dodavatelů a výhradních zastoupení pro ČR i SK, zároveň přebírá importy výrobků z Asie. Stěžejními kategoriemi zůstávají nože (Victorinox, Wüsthof, Böker), kuchyňské potřeby (Continenta, Cole&Mason, Kambukka, Tramontina, Weis, Orthex/Sveico, Pengo, Guzzini, Silampos, Risoli, Snips) a zahrada a grilování (Cookking, Cadac, Napoleon, Sol, Gio Style, Favorit, Peddy-Shield). Firma rozšiřuje svůj sortiment o cestovní potřeby, například kufry, cestovní tašky, batohy, nebo peněženky  (Victorinox, Kipling, Wenger, Bric’s).

2023 - Výhradním majitelem společnosti se stává Karel Gavlas. Firma rozšiřuje neustále svůj sortiment o další značky na trhu. (například Blim+, Alpen, ...)

Ignaz Rösler, Edler von Ehrenstahl